Haber

İzmir trafiğine maraton düzenlemesi

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yarın dördüncüsü düzenlenecek İzmir Maratonu nedeniyle ulaşım ve trafikte bazı düzenlemeler yapıldı. Buna göre bazı yollar araç trafiğine kapatılacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 7 Mayıs Pazar günü düzenleyeceği “İzmir Maratonu” etkinliği nedeniyle bazı güzergahlar trafiğe kapatılacak. Buna göre 03.00-13.00 ortasında Şair Eşref Bulvarı, Dr. Refik Saydam Bulvarı, Şehit Nevres Bulvarı, Vasıf Çınar Bulvarı, Pleven Bulvarı, Gazi Bulvarı (sağda), Cumhuriyet Bulvarı (2. Kordon), Mustafa Kemal Kıyısı Bulvar (deniz kenarı), Haydar Aliyev Bulvarı (deniz kenarı), Talatpaşa Bulvarı, Atatürk Caddesi, Liman Caddesi, Altınyol-Anadolu Caddesi (deniz kenarı), Karşıyaka Yalı Bulvarı (deniz kenarı), Cemal Gürsel Caddesi (deniz kenarı), Hasan Ali Yücel Bulvarı (deniz tarafı) araç trafiğine kapatılacak ve bu güzergahta park yapılmasına izin verilmeyecektir. .

Ayrıca Mustafa Kemal Kıyı Bulvarı, Altınyol, Anadolu Caddesi, Haydar Aliyev Bulvarı güzergâhındaki trafik kara tarafından tek yön gidiş-dönüş olarak verilecek. Karşıyaka Cemal Gürsel Caddesi, Yalı Bulvarı, Hasan Ali Yücel Bulvarı Bostanlı istikametinde tek taraflı olarak verilecek.

Konak Halkapınar ortasında tramvay çalışmayacak
7 Mayıs Pazar günü koşulacak olan Maraton, Konak Tramvay ortasında, Fahrettin Altay-Konak İskelesi ortasında, 06.00-14.00 saatleri arasında koşulacak. Tramvay araçları Karataş İstasyonu’nda durmadan geçecek. Yolcular bir önceki Konak İskele Durağı’nı veya bir sonraki Karantina Durağı’nı hızlı bir şekilde kullanabilecek. Konak, Halkapınar’ın ortasında ise sefer yapılmaz.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu