Haber

Fransız medyası: Erdoğan’ı kimse yenemez

Seçim öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı sık sık hedef alan yabancı basın organları, 14 Mayıs seçim sonuçlarının ardından ağız değiştirdi. Fransız yayın organı Le Figaro tarafından yayınlanan analizde “Ne deprem, ne enflasyon, ne durgunluk, hiçbir şey Erdoğan’ı yenemez”altyazılı

Katılım oranına dikkat çeken Le Figaro, Erdoğan’ın olağanüstü popülaritesini seçimde gösterdiğini yazdı:

“Olağan bir durum olan yüzde 90’ın üzerinde çok yüksek bir katılım oranıyla Türkler, seçim pratiğine ve sandık meşruiyetine olan derin bağlılıklarını bir kez daha gösterdiler. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptırım yenilgisi olacağını tahmin etmiştik. Ancak bu ilk turun sonunda olağanüstü popülaritesini gösterdi.”

“DEPREM BÖLGESİNDEN BİLE DESTEK…”

Bir süredir halkın hükümete yüklediği tüm eleştiri ve sorumluluklar, ister enflasyon, ister deprem sonrası sakinlik, ister afet yardımı olsun, hükümetin puanını zedelemedi. Depremden doğrudan etkilenen illerde bile Erdoğan ve çevresi çok net bir şekilde anıldı.

‘FAVORİ AÇ’

Erdoğan’ın ikinci seçimlerde ‘açık orta favori’ olduğu belirtildi. “Türkler seçim pratiğine ve sandık meşruiyetine derin bağlılıklarını bir kez daha göstermiştir” denilen haberde, analistlerin yanıldığı vurgulandı. Erdoğan’ın seçimin ilk turunda zafere yaklaştığı yazıldı.

haber-havran.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu