Haber

Ford Otosan Yeniköy Fabrikasında Üretilenler:

Ford Otosan Yeniköy Fabrikasında Üretilenler:

Yeni Nesil Transit Custom Ticareti Yükseltmeye Hazır

 

Ürettiği ticari araçlarla Ford dünyasının yıldızı haline gelen Ford Otosan, Yeniköy Fabrikası’nda üretilen Avrupa’nın en çok satan minibüsü Transit Custom’ın yeni nesil versiyonunun lansmanını yaptı. 

Ticaretin geleceğini şekillendirecek yeni nesil Transit Custom, 1 ton araç segmentinde müşterilere verimliliği artıracak yenilikçi çözümler sunmak üzere sıfırdan tasarlanırken; Üstün performansı, akıllı ve ilgili teknolojileri, konforlu, şık ve pratik tasarımıyla kategorisinde öne çıkıyor. Yeni nesil Transit Custom, Türkiye’nin ilk bağlantılı fabrika ticari aracı olmasının yanı sıra, araçla her zaman ve her yerde uzaktan iletişime geçilmesini sağlayacak FordPass Taşınabilir Uygulamasını gelişmiş sürüş deneyimi ve mükemmel güvenlikle sunan Türkiye’deki ilk model olma özelliğini taşıyor. en son teknolojinin entegrasyonu. sunarak ideal bir seçim haline gelir.

 

Ford Otosan, 2012 yılından bu yana üretim üssü olan, Avrupa’nın en çok satan minibüsü olan, 2013 ve 2020 yıllarında Uluslararası Yılın Ticari Aracı seçilen Transit Custom’ın yeni versiyonunun lansmanını yaptı. Yeni nesil Transit Custom, müşteri beklentilerini en iyi şekilde karşılıyor. Daha yenilikçi özellikleri ve akıllı teknolojileri ile daha yüksek verimlilik ve performans sağlayarak en üst seviyeye taşıyor.

Transit Custom’ın yeni versiyonu, Ford’un küresel araştırma, mühendislik ve yazılım yeteneklerinin gücünden doğdu. Üretiminin tamamı Ford Otosan’a ait olan yeni nesil Transit Custom, şirketin önümüzdeki günlerde resmi açılışını yapacağı Yeniköy Fabrikası’nda hattan çıkan ilk araç oldu.

Dayanıklılığı, fonksiyonelliği ve güvenilirliğiyle kategorisinde öne çıkan Custom, 1 ton araç segmentinde müşterilerine verimliliği artıracak yenilikçi ve yeni çözümler sunmak için sıfırdan tasarlandı. Benzersiz bir deneyim yaratmak için müşterilerden gelen geri bildirimler doğrultusunda geliştirme süreci yürütüldü ve insan odaklı bir tasarım ideolojisi benimsendi.

Ford Türkiye İş Alanı Başkanı Özgür Yücetürk , şu ifadeleri kullandı: “Ford Otosan, Ford dünyasında üretim ve mühendislik yeterliliklerini kanıtlamış bir kuruluştur. Ford Otosan olarak Ford’u Türkiye ve Avrupa’da liderliğe taşıyan ticari araçları üretiyoruz. Bu araçlardan biri de Avrupa’nın en çok satan minibüsü olan ve dünyadaki tek üretim merkezi olduğumuz Transit Custom’dır. Artık Custom’ın yeni nesil versiyonunu müşterilerimizle buluşturmanın büyük gururunu yaşıyoruz. Üstelik Custom’ın ‘geleceğin fabrikası’ dediğimiz Yeniköy’de sınırı geçen ilk araç olması da bizim için ayrı bir memnuniyet kaynağı. Bir diğer ilk ise Türkiye’nin ilk fabrika bağlantılı ticari aracı olması. Bağlantıyı benimseyerek daha verimli, güvenli ve birbirine bağlı bir iş ortamının yolunu açıyoruz. “Müşterilerimizin beklentilerini en üst düzeyde karşılayacak yeni nesil Transit Custom, yenilikçi, verimli ve güvenilir özellikleriyle ticareti dönüştürmeye hazır.”

İç tasarımda yenilikçi analizler, dış tasarımda cesur çizgiler

Segmentinin lideri Ford Custom ailesi, tasarımıyla geleceğin ticari aracının vizyonunu yeniden tanımlıyor. Custom, cesur tarzı ve göz alıcı dış tasarımıyla ön plana çıkarken, yüksek teknolojiye sahip iç tasarımıyla da unutulmaz bir deneyimin kapılarını aralıyor.

Custom’ın dinamik ve şık dış görünümü; Yenilenen ön ve arka tamponun yanı sıra yeni ızgara, yeni jantlar ve geceyi gündüze çeviren LED farlarla tamamlanıyor. İç mekan tasarımında her iş alanına uygun yenilikçi çözümler ve akıllı teknolojilerle daha yüksek verimlilik sağlar.

Yeni Custom’da araç yüksekliği 50 mm azaltıldı, araç uzunluğu 77 mm artırıldı ve aks mesafesi 167 mm uzatıldı. Böylece Custom, 1327 kg’lık geniş bir yükleme kapasitesiyle geliyor ve yük alanına daha kolay erişim sağlıyor.

Sınıfındaki diğer araçlara göre kullanışlı ve yenilikçi bagaj alanı uzunluğu sayesinde 4 metre uzunluğa kadar yükler ön yolcu koltuklarının kullanımını engellemeden rahatlıkla taşınabiliyor. Panelvan müşterileri LED tavan aydınlatması sayesinde yüklerini daha kolay kontrol altında tutabilmektedir.

Yeni iç mekan, Custom müşterilerinin sevdiği pratiklik ve teknolojiden ödün vermeden kabin konforunu artırıyor. Otomatik kayar kapı, geleneksel kapıların tam olarak açılamadığı dar alanlarda yolcuların araca giriş çıkışlarını kolaylaştırıyor.

Yeni Custom ile iletişim, eğlence ve akıllı sürüş deneyimi

Eşsiz güvenilirliği gelişmiş etkileşim özellikleriyle birleştiren yeni nesil Transit Custom, benzeri görülmemiş bir kontrol, verimlilik ve gerçek zamanlı bilgi sağlar. En son teknolojinin kusursuz entegrasyonuyla bu araç, gelişmiş güvenlik, gerçek zamanlı bilgi ve eşsiz bağlantı sunarak günümüzün hızlı dünyasında ideal seçim haline geliyor. Aynı zamanda dijital çağda işletmelerin çalışma ve gelişme biçiminde bir devrim yaratıyor.

Kullanım kolaylığı için sürücüye dönük bir açıda konumlandırılmış 13 inçlik yatay dokunmatik ekran bulunmaktadır. 12 inçlik dijital gösterge paneli, araçla ilgili tüm unsurların sürücünün kontrolünde olmasını sağlarken, yeni orta konsol, direksiyon kolonundaki vites kolu ve elektronik el freni ve yuvarlatılmış kare direksiyon simidi gibi özellikler de erişilebilirliğe katkıda bulunuyor. kabin. Mükemmel hızlı iletişim aynı zamanda Ford’un gelişmiş SYNC 4 bağlantı ve eğlence sistemiyle de sunuluyor.

Dijital Dikiz Aynası, arka görüşün genellikle sınırlı olduğu panel van, çift kabinli van ve servis minibüsü modellerindeki standart dikiz aynalarına kıyasla sürücülere iki kat daha fazla görüş açısı sağlar.

Yeni Custom ayrıca anahtarsız giriş ve çalıştırma özelliğiyle aracın kapılarını istediğiniz yerden kilitlemenize ve açmanıza, aracın durumunu önceden ve uzaktan kontrol etmenize olanak tanıyor.

Araçla her zaman ve her yerde iletişimde kalmanızı sağlayan FordPass Taşınabilir Uygulaması sayesinde aracın mevcut konumu harita üzerinde kolaylıkla görülebiliyor. FordPass ayrıca olası bir arıza veya yol yardım durumunda da hızlı bir şekilde devreye giriyor. Analiz Merkezi, arıza durumunda eş zamanlı olarak sürücüye doğrudan ulaşıyor veya SMS yoluyla bilgilendiriyor. Aracın durumu uzaktan tespit edilerek mevcut konumu ve arıza bilgileri yol yardım grupları ile paylaşılarak arızanın en kısa sürede giderilmesi için gerekli destek verilmektedir. FordPass ayrıca aracın bakım süresini de takip ediyor. Düzenli olarak aracın bilgilerini kontrol eder ve bakım gerektiğinde sürücüyle iletişime geçer.

Kazanan: İsteğe Bağlı Taşınabilir Ofis Paketi

Transit Custom, müşterilerinin işlerini optimize etmek amacıyla Türkiye’de ve sektörde ilk olan taşınabilir ofis paketini de sunuyor. Taşınabilir Ofis paketi yenilikçi, eğilebilir bir direksiyon simidine sahiptir. Tablet ve dizüstü bilgisayarlar için ergonomik bir standa veya öğle yemeği molalarında rahat yazı yazmak ve kullanmak için düz bir masaya dönüştürülebilir. Pakette ayrıca daha parlak LED kabin aydınlatması ve belgeler ve cihazlar için güvenli depolama alanı da yer alıyor.

Verimlilikten ödün vermeden üstün performans

Yeni nesil Custom, 136 PS ve 360 ​​Nm tork, 150 PS ve 360 ​​Nm tork, 170 PS ve 390 Nm tork üreten 2 litrelik dizel motor seçenekleriyle sunuluyor. Altı ileri manuel şanzımanın yanı sıra sekiz ileri otomatik şanzıman seçenekleriyle de hızlı ve akıcı vites geçişleri sağlıyor. Böylece konfordan ödün vermeden üstün performans sağlar.

Yeni Custom ayrıca tüm donanım seviyelerinde bağımsız süspansiyon sunuyor. Böylece yüksek hızlarda, ani frenlemelerde veya keskin virajlarda yol tutuşunu artırarak güvenliği ve sürüş deneyimini en üst düzeye çıkarır. Kapsamlı aktarma organları serisinin, 6,5/100 km’den başlayan yakıt tüketimi ve 173 g/km’den başlayan CO2 emisyonları ile yeni nesil Custom’a sınıfında lider verimlilik sağlaması bekleniyor.

Konforlu, güvenli sürüş deneyimi

Yeni nesil Custom, gelişmiş sürücü destek sistemleriyle iş rutinlerini kolaylaştırmanın yanı sıra yolculukları da daha konforlu, pratik, güvenli ve keyifli hale getiriyor. Yeni Custom’da standart olarak sunulan sürücü destek sistemleri:

 • Çarpışma Öncesi Yardım Asistanı
 • Şerit Takip Sistemi
 • Akıllı Hız Yardımı Asistanı
 • Trafik İşareti Tanıma Sistemi
 • Hız Kontrol Sistemi
 • Ayarlanabilir Hız Sınırlayıcı
 • Arka Park Sensörü
 • Otomatik Far Kontrolü
 • Otomatik Uzun Farlar

Ayrıca farklı gereksinimleri karşılamak amacıyla sürüş dinamiklerini ve duyusal deneyimleri sürücünün ihtiyaçlarına göre uyarlayan farklı modlarda da sunulmaktadır:

 • Normal: Günlük kullanıma uygundur, yolda sürüşe uyarlanmıştır ve tüm koşullarla başa çıkacak şekilde ayarlanmıştır.
 • Eco: Uzun yolculuklar için kullanışlı olan bu mod, yakıt tasarrufunu en üst düzeye çıkarmak için konfor özelliklerinin kullanımını en aza indirir.
 • Spor: Aracın hızını artırmak için gaz yansımasını değiştirir.
 • Kayganlık: Islak veya buzlu yol koşullarında ekstra güvenlik sağlar. Motor ve şanzıman, tekerlek kaymasını daha fazla kontrol etmek için birlikte çalışarak tekerlek patinajını azaltacak şekilde ayarlandı.
 • Çekme: Büyük römorkların/teknelerin yüklü olarak çekilmesini kolaylaştırmak için kullanılır.
 • Off Road: Aracın engebeli araziye uyum sağlamasını sağlar.

Segmentini bir üst seviyeye taşıyan yeni nesil Transit Custom, teknolojisi, güvenliği ve üstün konfor özellikleriyle 1.097.000 TL tavsiye başlangıç ​​fiyatıyla satışa sunuluyor.

Yeniköy Fabrikası Transit Custom’ın dünyadaki tek üretim merkezi

Ford Otosan, otomotiv sektörünün elektrik dönüşümüne liderlik etme misyonuyla hayata geçirdiği 2 milyar euroluk yatırım vizyonunun bir modülü olarak Yeniköy Fabrikasını, sürdürülebilir ve dijital verimlilik uygulamalarıyla tamamen yeniledi. Ford tesislerinde ve Türk otomotiv sektöründe bir ilk olan yeni nesil teknolojilerle donatılan, sürdürülebilirlik ve verimlilik uygulamalarıyla fark yaratan tesis, teknik, kalite ve organizasyonel mükemmellikte yeni sınırlar belirleyecek.

Yeniköy Fabrikası, Avrupa’nın en çok satan ticari aracı Transit Custom’ın dünyadaki tek üretim merkezidir. Ford’un serideki ikinci tam elektrikli ticari aracı olan ve merakla beklenen E-Transit Custom, yenilenen fabrikada hibrit ve elektrikli versiyonlarda bağlantı özelliklerine sahip ikinci araç olacak. Böylece Ford Otosan, Ford’un elektrifikasyon stratejisindeki kritik rolünü daha da genişletecek.

Otomotiv üretiminin geleceğini temsil eden Yeniköy Fabrikası’nın resmi açılış töreni önümüzdeki günlerde yapılacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler