Teknoloji

Yabancı Dil Sorunu Yaşayanlar Tıklayın: Google, “Arama” Yoluyla Kullanıcılara Ücretsiz İngilizce Eğitimi Verecek

ABD merkezli internet devi Google, yakında yayınlayacağı güncellemeyle kullanıcılarına ‘aramalar’ bölümü üzerinden İngilizce eğitimi verecek.

Detaylar ?

Kaynak:https://blog.research.google/2023/10/…

Teknoloji devi Google, yabancı dil bilgisini geliştirmek isteyen kullanıcılara yönelik yeni bir projeyi yakın zamanda hayata geçirecek.

Şirket, ünlü arama motoru için yayınlayacağı yeni güncellemeyle internet üzerinden basitleştirilmiş İngilizce eğitimleri vermeye başlayacak.

İngilizce eğitimi sırasında sıklıkla yapılan dil çalışmalarını arama motoru aracılığıyla oyunlaştıracak olan şirket, kullanıcılara hem yazılı hem de sesli pratik beceri oyunları sunacak.

Google kullanıcıları internette aradıkları İngilizce cümlelerden farklı olan pratik cümleler ve bazı gramer sorularıyla dil becerilerini geliştirecekler.

İnternet devi, yeni dil öğrenme araçlarını ilk olarak önümüzdeki haftalarda Arjantin, Kolombiya, Hindistan (Hintçe), Endonezya, Meksika ve Venezuela’daki Android cihaz sahiplerinin kullanımına sunacak.

Ünlü şirket, gelecekte dil eğitimi projesini yeni ülkelere ve yeni dillere genişletecek.

Şimdilik yeni projesi hakkında ek detay vermeyen Google, konu hakkında yaptığı açıklamada dil eğitiminin önemine vurgu yaptı.

‘Bir dil öğrenmek kişinin hayatında yeni fırsatlar yaratabilir. İnsanların farklı kültürlerden insanlarla bağlantı kurmasına, dünyayı dolaşmasına ve kariyerlerini ilerletmesine yardımcı olabilir. Dünya çapında 1,5 milyar insanın tek başına İngilizce öğrenmeye çalıştığı iddia ediliyor. “Yeni bir dilde yeterliliğe ulaşmak zorlu bir iştir ve birçok öğrenci konuşma pratiği yapma ve geri bildirim alma fırsatının eksikliğini öğrenmelerinin önündeki en büyük engel olarak görmektedir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu