Ekonomi

Posco CEO’sundan Başkan Büyükakın’a ziyaret

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, 2013 yılında yıllık 300 bin ton üretim kapasitesi ve 500 direkt işçi ile üretime başlayan Posco Assan Tst heyetini, Asım Kibar OSB’de ilk yatırım bedeli 200 bin TL ile kurulan tesiste ağırladı. yaklaşık 350 milyon dolar. . Ziyarette kısa süre önce göreve başlayan Posco CEO’su Jongduk Suh, İş Destek Birimleri Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Özdemir, Küme Yöneticisi Soonyeol Hwang, Kurumsal İrtibat Müdürü Emrah Çamur ve İdari İşler Uzmanı Büşra Yetişen ile birlikte hazır bulundu.

 

“TARİHİ İLİŞKİLERİMİZ VE ORTAK DEĞERLERİMİZ VAR”

Kibar Holding ve Posco International’ın katılımıyla 2011 yılında kurulan Posco Assan Tst CEO’su Jongduk Suh, yüksek kalitede paslanmaz çelik üreterek müşterilerine en hızlı hizmeti vermeyi ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmayı hedeflediklerini söyledi. CEO Suh’a yeni görevinde başarılar dileyen Önder Büyükakın, “Tarihi ilişkilerimiz ve ortak değerlerimiz var. Kocaeli ülkemizin sanayi kenti olarak biliniyor. Ancak doğal güzelliklerle iç içe bir şehirdir. Biliyorsunuz Kocaeli ihracatta ülkemizde ikinci sırada yer alan bir il” dedi.

 

“SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNE DE DİKKAT VERİYORUZ”

Posco Assan Tst CEO’su Jongduk Suh, “Posco şirketinde 20. yılımı dolduracağım. Türkiye’yi ve Kocaeli’yi çok seviyorum. Üretim, istihdam ve ihracatın yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine de büyük önem veriyoruz. Bugün bizleri ağırladığınız için çok teşekkür ederiz” dedi. Önder Büyükakın, Posco heyetine istihdam odaklı USTAM projesi hakkında da bilgi verdi. Görüşme, karşılıklı görüş alışverişinin ardından sona erdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

koyulhisarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu