İş

Pakistan Başbakanı Şerif: “Pakistan ile Türkiye ilişkileri ticaret ile güçlenecek”

Pakistan Başbakanı Şehbaz Şerif, “Pakistan ile Türkiye ilişkileri ticaret ile güçlenecek” dedi.

Türkiye Dış Ekonomik İlgiler Konseyi (DEİK) tarafından İstanbul’da düzenlenen toplantıda, Türkiye’nin önde gelen iş adamları bir ortaya geldi. Toplantıya katılan Pakistan Başbakanı Şehbaz Şerif, iki ülke ortasında ekonomik bağların kurulmasında iş adamlarının oynadığı kıymetli rolün altını çizerek, Pakistan ile Türkiye ortasındaki ticari bağlantıların geliştirilmesinde şuranın katkısını takdir ettiğini söyledi. Başbakan Şerif, hükümetinin her iki taraftaki iş adamlarına karşılıklı fayda sağlayan temasları daha da geliştirmeleri için fırsatlar sağlama konusundaki kararlılığını lisana getirdi. Başbakan Şerif ayrıyeten, yakın vakitte imzalanan Mal Ticareti Anlaşması’nın (TGA) iki taraf arasında var olan gerçek potansiyelle orantılı olarak daha yüksek ticaret hacimlerine ulaşmak için bir temel oluşturacağına olan güvenini de dile getirdi.

Şerif, Türkiye’nin önde gelen iş dünyası önderleriyle de birebir görüşmeler gerçekleştirdi. Pakistan’da faaliyet gösteren ticari işletmelerin Pakistan ekonomisinin gelişmesine ve büyümesine katkısını takdir ettiğini belirten Şerif, işletmeleri Pakistan’a bilhassa yenilenebilir güç üzere gelişen güç bölümüne yatırım yapmaya çağırarak, Pakistan hükümetinin bu mevzuda tam takviyede bulunacağını söyledi. Başbakan Şerif, Pakistan iktisadının besin sürece, konaklama, inşaat, bilişim hizmetleri ve e-ticaret üzere öbür kilit bölümlerindeki fırsatların altını çizdi.

Katılımcılar, ikili ticari ve ekonomik ilgilerin derinleştirilmesine katkılarını sürdüreceklerini lisana getirdi. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu