Yaşam

Nevşehir’in Tarihi ve Turistik Mekanları Almanya’da Tanıtıldı

Almanya’nın Pforzheim Belediyesi, Nevşehir’in de ortalarında bulunduğu kardeş kentlerinin tanıtımına katkı sağlamak hedefiyle bir proje başlattı. Proje çerçevesinde, Nevşehir’in de ortalarında bulunduğu Pforzheim’in kardeş kentlerinin tarihi ve turistik yerlerini 360 derece sanal çeşit ve fotoğraflarla tanıtılıyor.

Geçtiğimiz aylarda Almanya’nın Pforzheim kentinden gelen Alman Sanatçı Janusz Czech ve Sanal Çalışmalar Uzmanı Matthias Lüben, Nevşehir’de bulunan Damat İbrahim Paşa Külliyesi, Kayaşehir ve Nevşehir Kalesi’nde çekimler yaptı. Nevşehir’deki tarihi ve turistik yerlerinde yapılan 360 derecelik fotoğraf ve görüntü çekimleri Pforzheim’daki EMMA Creative Center’da açılan stant ile sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Sergi açılışında Türk Halk Oyunları Grubu de bir şov yaparken sergiyi gezen Almanlara Nevşehir’in yöresel yemeklerinden ikram edildi. Hacı Bektaş Veli sunumunun da yapıldığı ve büyük ilgi gören stantta yer alan fotoğraf ve görüntüler birebir vakitte tarihi Kayaşehir’in web sitesi olan www.nevkayasehir.com adresinde de yayınlanmaya başladı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu