Haber

Barınaklar sokak hayvanları üzerinden yeni bir gelir kaynağı mı arıyor?

Barınaklarda yaşananlar, sokak hayvanları için kalıcı ve sağlıklı barınma koşulları arayışını yeniden gündeme getirdi. Hayvanseverler, gönüllüler ve sivil toplum kuruluşları sağlıksız koşullara dikkat çekiyor ve barınakların bir seçenek olmadığını belirtiyor. Tarım Bakanı Vahit Kirişci , Son olarak İstanbul’un pilot bölge olarak seçildiğini ve yerel yönetimlere hayvan barınakları için ormanlık alanlarda yer ayrılacağını duyurdu. Konuyla ilgili olarak 29 Kasım’da ‘Yetim Nüfus Artışına Çözüm Çalıştayı’ düzenlendi.

Cumhuriyet yazarı Zülal Kalkandelen, çalıştayı değerlendirdiği yazısında, sokak hayvanlarının bu kadar tartışılır hale gelmesinin arkasında AK Parti iktidarının olduğunu iddia ederek, çalıştayın “hayvanlar üzerinden oynanan bir vurguncu oyunu” olduğunu belirtti.

Kalkandelen, HAVRİTA sözcüsünün katılımcılarının arasında yer aldığı çalıştayla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

Ancak paylaşılan fotoğraflara dikkatlice baktığımızda katılımcıların ortasında Havrita Sokak Köpeği Haritası sözcüsü avukat İhtilal Koçak’ın olduğunu gördük!

Havrita’yı duymadıysanız hatırlatayım. Sokak köpeklerinin konum bilgilerini girmek için kurulmuş ve yaşam haklarını tehdit eden bir yazılım programıydı.

Geçen yaz Antalya Barosu Hayvan Hakları Kurulu’nun başvurusu ve Antalya 5. Sulh Ceza Hakimliği’nin kararıyla ‘başıboş köpeklerin hedef alındığı ve tehlikede olduğu tespit edildiği’ gerekçesiyle erişimi engellendi.

Halkta büyük tepkiye neden olan Havrita isminin sözcüsü çalıştaya davet edildi.

sokaktaki hayvanlar “itlaf”yani cinayetine destek verenlerin, bireysel silahlanma çağrısı yapanların, cemaat ilişkileri olanların sözcüsü olan birinden bahsediyoruz.

Güvenli Sokaklar Derneği’nin sosyal medya hesabından da İstanbul Barosu’nun bu kişi hakkında soruşturma başlattığı duyuruldu.

BU İZOLASYONUN VE VAHŞETİN SONU

Çalıştaydaki ön sıralardan biri, hayvan hakları savunucularının ‘ bir avuç hayvan’Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan, öyleydi.

Aylardır sokak köpeklerine karşı nefret besleyenlerin görüşlerinden yola çıkılarak bir analiz oluşturulacağını söyleyenler, demokratik kitle örgütlerini ve yıllardır sahada emek veren aktivistleri görmezden geldi.

Tabii ki şaşırmadım. Çünkü sokak köpeklerine yönelik bu kirli operasyonu, yapacakları devasa tesislere hayvanları hapsederek sürdürmek niyetindeler.

“hayvanlara” doğal ortam’Belediyelere ormanlardan alan tahsis etme bahanesiyle yeni bir talana başlayacaklarını düşünüyorum. sokaklar ve beslenmeleri.

Yüzyıllar önce sömürmek için evcilleştirdikleri köpekleri üretip satmaya devam ettikleri için acımasız insanlar hala onları sokakta istemiyor. Bu yüzden hepsini tecrit edecekler ve inşa ettikleri hapishanelerin, insanların hızla erişebildiği şehirdeki huzurevlerinden daha iyi olacağına inanmamızı bekleyecekler.

Gerçek şu ki, bunun sonu Konya’dakine benzer bir vahşettir.

Bu, hayvanlar üzerinde yürütülen bir kiralık oyundur. Derhal durdurulmaya davet ediyor ve bir kez daha tekrarlıyorum:

5199 Sayılı Hayvan Refahı Yasası yürürlükte ve hükümetin görevi hükümlere uymak! (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu